A. Le Coq Arenal avab uksed uus ja Eesti jalgpallile tähtis asutus (0)

Sportomedica kliiniku avamisüritus toimus A. Le Coq Arenale ajutiselt püstitatud telgis. Foto: Soccernet.ee

23. septembril avatakse koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga A. Le Coq Arena ruumides Eesti esimene täisteenust pakkuv spordimeditsiinikliinik Sportomedica.

Kliiniku eestvedajaks on Eesti jalgpallikoondise arst Kaspar Rõivassepp, kes pidas tänasel avaüritusel ka lühikese kõne.

"Tänane päev on minu kui arsti jaoks väga eriline, sest kliinikut avatakse üldjuhul korra elus. Võib-olla mõned avavad kaks-kolm korda. Ärevus on sees. Olen jõudnud oma ravitöös ja inimeste abistamises uuele kvaliteedile, sest selliseid võimalusi, nagu praegu Sportomedica näol, pole varem mu käsutuses olnud," sõnas Rõivassepp.

Ortopeed tõi välja kaks tähtsat aparaati, millest ta seni puudust tundis, aga mis nüüd uues kliinikus olemas. Üks neist on antigravitatsiooni liikumisrada, teine aga isokineetiline dünamomeeter, millega on võimalik mõõta lihase jõudu ja mida kasutatakse vigastustest taastumisel paranemise hindamisel ja vigastuste vältimisel.

REKLAAM

"Ma ei taha lubada sportlast täiskoormusega treeningule enne, kui lihasjõud pole taastunud vähemalt 90% vigastuse eelsest tasemest. Silma järgi on seda mõõta keeruline. Võimalik, aga eksimise ruum on suur ja tulemuseks kõrge korduvvigastuste risk," selgitas Rõivassepp aparaadi funktsiooni.

Doktor rõhutas, et kõige rohkem on tal hea meel, et ühe katuse alla on koondunud tugev ja tubli meeskond. "Ma ei pidanud inimesi palju veenma. Spordivigastuste ravi on kompleksne ja nõuab erinevate spetsialistide – kiropraktikud, massöörid, füsioterapeudid, toitumisspetsialistid, spordipsühholoogid – koostööd, mis on seni olnud keerukas.

Spetsialiste on meil häid, aga nad on paiknenud erinevates asutustes üle Tallinna. Nüüd on suur osa neist meie kliinikus koos. Nii abi andmine kui ka abi saamine on tänasest päevast oluliselt lihtsam. Loodan, et inimesed üha enam pöörduvad meie kliinikusse sooviga rakendada teadlikke samme vigastuse vältimiseks.

Teaduslikult on tõestatud, et vigastusi on võimalik vältida. Mul oleks väga hea meel, kui saaksin kunagi pensionile minna mitte põhjusel, et ma ei jõua enam töötada või olen liiga vana, vaid seetõttu, et vigastusi lihtsalt enam ei ole ja tuleb kõrvale astuda!" rääkis Rõivassepp.

Sportomedica eestvedaja, Eesti jalgpallikoondise arst Kaspar Rõivassepp ja Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei tänasel kliiniku avamisel. Foto: Alina Birjuk / Sportomedica pressimaterjal

Eesti Jalgpalli Liit on A. Le Coq Arena põhjatribüüni all esmaspäeval uksed avava kliiniku strateegiline partner. Alaliidu peasekretär Anne Rei rõhutas avaüritusel, et tegemist pole tähtsa asutusega mitte ainult Eesti jalgpallile, vaid tervele Eesti spordile.

"Kaspariga kaks aastat tagasi maha istudes mõtlesime algselt väikesest jalgpallimeditsiinikeskusest, aga praegu avatakse siin kompleksne ja kaasaegne kliinik. Tänan Kasparit, et tal oli julgust, ambitsiooni ja missioonitunnet teha ära midagi suurt tervele Eesti spordile," lausus Rei.

* * *

Sportomedica teisipäevane pressiteade:

Sportomedica meeskond koosneb oma ala spetsialistidest, kelle hulka kuuluvad teiste seas ka ortopeed Kaspar Rõivassepp ja endine tippsportlane ning psühholoog Virge Naeris. Oma teadmiste ja kogemustega panustab kliiniku loomisse ka mitmeid tippsportlasi säravate tulemusteni viinud füsioterapeut Indrek Tustit.

Alates 23. septembrist tegutsev spordimeditsiinikliinik Sportomedica on mõeldud nii tippsportlasetele kui ka harrastajatele, kes otsivad spetsialistide tuge vigastuste ennetamisel, neist taastumisel ning psühholoogilist nõustamist sportlike saavutuste edendamisel.

Täisteenust pakkuvas spordikliinikus töötab üle kahekümne oma ala spetsialisti, kelle hulka kuuluvad suurel hulgal tippsportlasi ravinud ortopeed Kaspar Rõivassepp, spordiarst Gunnar Männik, psühholoogiline nõustaja Virge Naeris ja paljud teised.

Oma põhjalike teadmiste ja kogemustega füsioteraapiamaailmast panustab kliiniku loomisesse ka füsioterapeut Indrek Tustit. "Meditsiinilisest aspektist vaadatuna on Eestis puudu füsioterapeutidest, kellel on põhjalikud teadmised nii spordist kui ka sportlastest. Tippsportlastel on abi saamiseks väga kõrged ootused – nad vajavad tulemuslikku ravi kindla ajaperioodi jooksul ja seda erinevate spordialade spetsiifika raames," kommenteeris Indrek Tustit.

"Seega kliinikut, mis toob tipptasemel teadmised ja teenused ning mitmekülgse masinapargi ühe katuse alla, on spordiringkondades oodatud juba pikalt. Loodetavasti toob uue aja kliinik kaasa ka suure arengu Eestis pakutavas spordifüsioteraapias," lisas Tustit.

Spordikliiniku masinaparki kuulub suur hulk treening- ning taastumisvahendeid. Sportlasele ja harrastussportlasele on mõeldud näiteks lööklaine aparaat erinevate ülekoormuslike kõõluseprobleemide ravimiseks, isokineetiline dünamomeeter lihasjõu hindamiseks ning Eestis uusima tehnoloogiaga AlterG antigravitatsiooni liikumisrada nii taastusraviks kui ka treenimiseks.

Sportomedica teenuste hulka kuuluvad ka noorsportlaste terviseuuringud, mis on rahastatud Eesti Haigekassa poolt ennetusprojekti "Noorsportlaste tervisekontroll spordiga seotud terviseriskide ennetamiseks" raames. Kuni 19-aastased noored, kes lisaks kehalise kasvatuse tundidele treenivad ja võistlevad regulaarselt vähemalt kuus akadeemilist tundi nädalas, saavad registreeruda terviseuuringutele visiiditasu eest. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK