20 minutit vihma rikkus Ukraina turniiri (0)

Avavoorus Saksamaale küllaltki sümpaatse esitusega 0:2 alla jäänud Ukraina jäi kuivale ka teises ringis, kui sama skooriga kaotati Põhja-Iirimaale.

Saksamaa vastu mitmed head väravavõimalused realiseerimata jätnud ukrainlased tulid mängule Põhja-Iirimaaga suurte favoriitidena, sest väikeriigi esindus andis avamängus üsna ideetu lahingu Poolale.

Michael O'Neill aga otsustas teiseks mänguks muudatusi  teha ja saatis väljakule koguni viis uut meest. Kui juba avaminutitel suudeti teha oma turniiri esimene pealelöök raamidesse, tundus, et tehtud korrektuuridest võib tõesti abi olla. Avapoolaeg möödus siiski suuresti Ukraina domineerimisel, kuid madala tempoga 45 minutit olid väravavõimaluste osas väga vaesed.

Kuivas ilmas alustatud mäng ei jõudnud kaua kesta, kui avanesid taevaluugid, kuid tõsiseks sajuks läks alles teise poolaja alguses ja selline ilm oli kui vesi Briti saarte meeste veskile - möödus vaid paar minutit ja 36-aastane West Bromi mees Gareth McAuley viis põhjaiirlased 1:0 ette, kui standardolukord vasakult äärelt kaitsja peanupu leidis.

Vihmast õnnetud ukrainlased oleksid identse väravaga vastanud vaid kaks minutit hiljem, kuid Michael McGovern püüdis Jevhen Zelesnjovi pealöögi. Sadu aga üha tugevnes ja 56. minutil kaela sadanud golfipallisuurused raheterad sundisid peakohtunik Pavel Kravoleci mängu mõneks minutiks katkestama.

Hoolimata 0:1 kaotusseisust ja lõpuvileks välja tulnud päikesest ei leidnud ukrainlased kuidagi käike, mis nende lootusi turniiril alagrupist edasi pääseda kuidagi teeniks. Viktor Kovalenko üritus ei leidnud raame, Andri Jarmolenko löögi tõi alt nurgast ära McGovern. Viimasel üleminutil skooris uuesti hoopis Põhja-Iirimaa, autoriks Niall McGinn.

Ukraina - Põhja-Iirimaa 0:2 (0:0)
49. Gareth McAuley, 90+6. Niall McGinn

Hoiatused: 40. Jevhen Seleznjov, 64. Sergi Sidortšuk - 61. Jamie Ward, 87. Stuart Dallas, 90+4. Jonny Evans
Peakohtunik: Pavel Kralovec

Ukraina: Pjatov, Fedetski, Rakitski, Ševtšuk, Hatšeridi, Stepanenko, Sidortšuk (76. Garmaš), Jarmolenko, Kovalenko (83. Zintšenko), Konopljanka, Seleznjov (72. Zozulja).
Varus: Boiko, Budkivski, Butko, Garmaš, Karavajev, Kutšer, Rotan, Ribalka, Zozulja, Ševtšenko, Timoštšuk, Zintšenko.

Põhja-Iirimaa: McGovern, Hughes, Cathcart, McAuley, J. Evans, S. Davis, Norwood, C. Evans (90+3. McNair), Dallas, Ward (67. McGinn), Washington (84. Magennis).
Varus: McLaughlin, Ferguson, Baird, McGinn, Grigg, Lafferty, Carroll, McCullough, McNair, Magennis, Hodson, Mannus.