12 aastat vana vimm pole ghanalaste hingest kadunud: nüüd on kättemaksu aeg! (0)

Ajalooline hetk: Luis Suarez (paremal) teeb tõrje, mis päästab kokkuvõttes Uruguayle koha poolfinaalis. Foto: Scanpix / Reuters / Brian Snyder

Eile toimunud MM-finaalturniiri alagruppide loos viis kokku Ghana ja Uruguay, kes pidasid 2010. aastal veerandfinaalis mälestusväärse duelli. Ghana alaliidu president Kurt Okraku rõõmustas võimaluse üle tosin aastat hiljem revanš võtta.

Meenutuseks: 12 aastat tagasi tõrjus Uruguay ründaja Luis Suarez lisaaja lõpus kätega väravajoonelt Dominic Adiyiahi löögi ja sai punase kaardi. Järgnenud penaltist oli Asamoah Gyanil võimalik Ghanale võit tuua, kuid ründaja kõmmutas latti ning järgnenud penaltiseeria kaotas löödud Ghana 2:4.

"Nüüd on kättemaksu aeg," teatas Okraku BBC-le. "Arvasime toona, et oleme juba võitnud, aga Suarez tegi oma kuulsa tõrje. Väga põnev on uuesti Uruguayga väljakut jagada, loodetavasti on meil seekord mängust kaasa võtta parem tulemus. On väga tähtis, et õigluse jalule seaksime."

35-aastane Suarez on jätkuvalt Uruguay koondises, ent ghanalaste ridades pole tosina aasta tagusest meeskonnast ilmselt finaalturniiril enam kedagi alles. Peale Ghana ja Uruguay kuuluvad tasavägisesse H-alagruppi veel Portugal ja Lõuna-Korea.

21. novembril algaval ja 18. detsembril lõppeval MM-il on Aafrika koondistel vaja õiendada ammune võlg, sest aafriklased on vaid kolmel korral finaalturniiril veerandfinaali jõudnud. 1990. aastal sai sellega hakkama Kamerun, 2002. aastal Senegal ja 2010. aastal Ghana. Seekord loositi Kamerun samasse gruppi viiekordse maailmameistri Brasiilia, Serbia ja Šveitsiga, Tuneesia grupikaaslasteks on Prantsusmaa, Taani ja mandritevahelise sõelmängu võitja, Senegal on samas grupis Hollandi, Ecuadori ja võõrustaja Katariga ning Maroko mängib Belgia, Horvaatia ja Kanadaga.